КАК ВЛИЯЯТ ХОРМОНИТЕ НА СТРЕСА НА КИЛОГРАМИТЕ


Не спите достатъчно. Според някои клинични проучвания, хората, които спят по-малко от 7 часа или не могат да спят добре, качват килограми. Това се дължи на хормона, който регулира апетита, тъй като няма време да се възстанови по време на сън, денят също е небалансиран, изпитвате глад и се храните през целия ден, за да се чувствате енергични.

Стресирани сте. По време на стрес се активира хормонът кортизол, а той от своя страна активира отделянето на мастни киселини. Високите нива на кортизол подпомага натрупването на мазнини. Включете в режима си спорт, вършете физическа дейност, която да ви носи наслада.

Работата ви е свързана с дълго седене. Когато работите в офис, пред компютъра, нямате много движение, това води до небалансиран хранителен режим. Пропускате обяда или хапвате набързо, е, решението е на всяка цена възползвайте се от своята обедна почивка, както и от почивките, регламентирани в офиса.

Ядете твърде солено. Не, солта не води до натрупване на мазнини, но знаем, че води до задържане на вода. Обърнете внимание на следното - дали не солите допълнително ястията, дали консумирате храни с високо съдържание на сол, пакетирани бисквити и чипсове. Ограничете на всяка цена.

Не пиете достатъчно вода. Знаем, че когато липсва нещо на организма ни той има функцията да се запасява. Пийте вода, за да не се получи задържане. Това води до натрупване на килограми.

Пиене на лекарства. Някои медикаменти, включително антидепресанти, хапчета против мигрена също могат да влияят на теглото ни. Консултирайте се с вашият лекар дали няма друг заместител. 

Фитнес залата. Докато тренирате изграждате мускули, т.е. наддават се килограми. В същото време намаляват мазнините, но теглото не мърда. Даже може да се случи вариант, в който обиколките спадат, видимо изглеждате по-слаби, но килограмите са повече. Това е така заради тренировките и изграждането на мускули.

Коментари